Bezmaksas piegāde no 75€ uz DPD un Omniva pakomāti
Iepirkuma grozs

Aizkari: noderīgi speciālistu padomi, kā izveidot stilīgu mājas interjeru

2021-11-18

Aizkari - īpaša katras mājas dekorācija, kas rada mājīgumu un elegantu atmosfēru. Nakts un dienas aizkaru izvēle ir diezgan plaša, tāpēc nav grūti apmaldīties starp plašo audumu pārpilnību. Nepārsteidz, ka mērķis ir pārvērst māju par objektu, kas piesaista ikviena uzmanību. Tāpēc šeit ir daži noderīgi padomi, kas jāņem vērā, izvēloties aizkarus un veidojot patiesi unikālu mājas interjeru.

Dienas aizkari un nakts aizkari: mūsu klientu populārākā izvēle

Pamanām, ka populārākā izvēle mūsu klientu vidū - gluda vienkrāsaina tīkliņa vai kaprona dienas aizkari. Tāpat viens no iecienītākajiem dienas aizkariem starp “TavsSapnis” klientiem ir tīkliņš ar nelielu rakstu tikai apakšdaļā. Šāds dienas aizkaru dizains palīdz radīt mājīguma un greznības sajūtu, jo dienas aizkars ir minimālistisks un nenomāc esošo telpas interjeru.

Svarīgi pieminēt, ka, izvēloties dienas aizkarus no kaprona un tīkliņa, iepriekš jāpadomā par telpas apgaismojumu un personīgajām vajadzībām. Piemēram, ja vēlaties tikai nedaudz aptumšot telpu, izvairīties no kaimiņu ziņkārīgajiem skatieniem utt., iesakām izvēlēties kapronu. Pretējā gadījumā, ja vēlaties, lai izvēlētie aizkari neaizsedz pārāk daudz gaismas, pilnībā to laistu cauri, un jums nav nepieciešams aizsargāt savu privātumu no ārējām acīm, mēs iesakām izvēlēties tīkliņu. 

Jau kādu laiku populāri ir ģeometriskie raksti - dažādu izmēru un formu burbuļi, svītras, kvadrāti. Tomēr, izvēloties dienas aizkarus, ir svarīgi paturēt prātā, ka, ja telpa ir diezgan zema, ir vērts neizvēlēties horizontālos rakstus, jo tie to tikai vēl vairāk pazeminās. Noderīgi zināt, ka, ja telpā tik un tā ir daudz mēbeļu, neiesakām izvēlēties īpaši rakstainus aizkarus, jo tas var tikai radīt smaguma sajūtu, nevis piešķirt tai vairāk mājīgumu.

Runājot par nakts aizkariem, klientu vidū ir ļoti daudz dažādu izvēļu, jo katrs izvēlas tādus aizkarus, kas atbilst telpas esošajam interjeram, kā arī sienu, grīdas vai mēbeļu krāsām. Populārākā izvēle - vienkrāsainie vai nakts aizkari, kas dekorēti ar smalkiem minimālisma rakstiem, reti izvēlas puķainus vai ļoti biezus nakts aizkarus ar ārkārtīgi masīviem rakstiem.

contacts_content

Nakts aizkari un dienas aizkari: kā un ar ko kombinēt?

Iespējams, vissarežģītākais jautājums, izvēloties dienas un nakts aizkarus, ir to kombinācija. Atkarībā no tā kādu gala rezultātu vēlaties sasniegt – izcelt aizkarus vai “sapludināt” tās ar interjeru, dienas aizkarus un nakts aizkarus var kombinēt vairākos dažādos veidos.

Ja vēlies aizkarus “sapludināt” ar interjeru, lai tie par daudz neizceltos un tiktu vairāk izmantojami funkcionalitātes, nevis skaistuma dēļ – pieskaņojiet aizkaru audumus pie sienām un izvēlies līdzīgas vai vienādas krāsas aizkarus. Pretējā gadījumā, lai uzsvērtu aizkaru skaistumu un izceltu tos, izvēlieties, piemēram, tādas pašas krāsas aizkarus kā mēbeles: tas izcels mēbeles un aizkarus. Vēloties izcelt visu telpu, piemēram, ja tā ir pelēka, izvēlieties dzeltenus vai sinepju krāsas aizkarus, novietojiet telpā tādas pašas krāsas vāzi ar ziediem vai sveci – tā radīsiet patiesi unikālu telpas interjeru. Noderīgi zināt, ka aizkari palīdz daudz ko noslēpt vai gluži otrādi - izcelt.

Dienas aizkari nav īpaši jāsaskaņo, taču ir noderīgi zināt dažus svarīgus aspektus. Piemēram, ja Jūsu dīvāns ir novietots visā loga garumā, nevajadzētu izvēlēties rakstainus dienas aizkarus, jo mēbeles tos aizsegs. Jāpiemin arī tas, ka, ja Jūsu istabas sienas ir baltas, lai cik skaisti būtu audumi, bet nevajadzētu izvēlēties dzeltenīgus vai vaniļas toņa dienas aizkarus, jo tad aizkari izskatīsies neestētiski, it kā būtu noputējuši vai dzelteni.

Runājot par dažādiem interjera stiliem, nav ļoti stingru aizkaru saskaņošanas noteikumu. Tomēr pamanāms, ka modernā interjerā klienti kombinē divu dažādu krāsu aizkarus. Citos interjeros, piemēram, skandināvu, klasiskā, parasti tiek izvēlēti vienādas krāsas un pie esošās telpas stila pieskaņoti aizkari.

Aizkari un to kombinēšana: visbiežāk pieļautās kļūdas

Iespējams, lielākā kļūda aizkaru izvēlē ir tā, ka aizkari ir izvēlēti pārāk īsi vai pārāk gari. Īpaši bezgaumīgi tas izskatās, ja dienas aizkari ir garāki par nakts aizkariem.

Vēl viena izplatīta kļūda aizkaru kombinēšanā - aizkaru auduma krāsas pilnīga nesaderība. Piemēram, sarkani dienas aizkari un pelēki nakts aizkari ar dzelteniem rakstiem ir pilnīgi nesaderīgi. Šī iemesla dēļ, izvēloties aizkarus un citus interjera aksesuārus, jācenšas radīt stilistisku harmoniju telpā.

Aksesuāri aizkariem: kad un kādus izvēlēties?

contacts_content

Vēloties akcentēt aizkarus vai papildinātu esošu interjeru, stilīgi aksesuāri aizkariem ir lielisks risinājums. Atkarībā no individuālās gaumes un telpā valdošā stila, aizkariem visbiežāk tiek izvēlēti tādi aksesuāri kā pušķi, magnēti, dažādi aizkaru turētāji.

Lai gan aksesuāri aizkariem biežāk tiek izvēlēti atbilstoši personīgajām vajadzībām, tomēr ir vērts zināt dažus noderīgus saskaņošanas aspektus. Piemēram, magnētus un pušķus iesakām kombinēt ar vienkrāsainiem aizkariem, lai tie vairāk izceltos. Uz raibiem aizkariem novietoti aksesuāri var pat nebūt redzami.

Ir vērts zināt, ka aksesuāri aizkariem jāizvēlas ne tikai skaistuma, bet arī funkcionalitātes dēļ. Dažādiem pušķiem, magnētiem un turētājiem būtu jāveic galvenā funkcija – noturēt aizkarus. Piemēram, ja kāda niša vai istabas logs ir mazs un nakts aizkari ir vienkārši atstāti karājoties, tas var vizuāli samazināt logu un padarīt telpu tumšāku. Šajā gadījumā vajadzētu izvēlēties turētājus un pilnīgi vienalga vai tie ir raibi aizkari vai vienkrāsaini. Dienas aizkariem aksesuāri parasti nav nepieciešami.

Stilīgi, eleganti un gaumīgi piemeklēti dienas aizkari un nakts aizkari ir neatņemama mūsdienu interjera sastāvdaļa. Turklāt aizkari mājās palīdz radīt mājīgu un relaksējošu atmosfēru. Ja meklē kvalitatīvus aizkaru audumus vai jau uzšūtus aizkarus, lai tie atbilstu jaunākajām interjera tendencēm, apmeklē interneta tekstila veikalu ,,TavsSapnis“ www.TavsSapnis.lv. Tajā atradīsi ārkārtīgi plašu un pastāvīgi atjauninātu krāsu, rakstu, audumu u.c. aizkaru klāstu, kā arī aksesuārus aizkariem. Tiem, kas meklē nestandarta, ekskluzīvus risinājumus, mūsu produktu konsultanti palīdzēs atklāt pareizos produktus, kas palīdzēs izveidot sapņu mājas interjeru. Uzņēmums nodrošina ērtu preču piegādi visā Lietuvā, Latvijā un citās valstīs.